- Dr. Dorota Szwarc-Szczubiał

Idź do spisu treści

Menu główne

                 


  Czym jest REGENERIS?
 Zabieg REGENERIS jest w Polsce od grudnia 2008r. Od dziesięciu lat metoda ta funkcjonuje jednakże w medycynie, m.in. w chirurgii plastycznej, ortopedii, kardiologii, okulistyce, stomatologii, stosowana była i jest powszechnie w przypadku ciężkich oparzeń. W medycynie estetycznej obecna od 3 lat. Głównie w Europie - w krajach takich jak Francja, Włochy, Wielka Brytania.

REGENERIS, czyli osocze bogatopłytkowe, zawiera komórki i czynniki wzrostu Twojej własnej krwi, które pobudzają skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. W efekcie staje się ona gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza. REGENERIS jest przy tym produktem w 100% biokompatybilnym, a rewitalizacja skóry twarzy możliwa jest dzięki tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej (ACR- Autologous Cellular Regeneration) - czyli regeneracji komórek skóry dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych.
Jak wygląda zabieg z użyciem REGENERIS?

Zabieg z użyciem REGENERIS przeprowadzany w gabinecie to proces dość szybki i prosty. W pierwszej fazie lekarz pobierze niewielką ilość krwi (6-18 ml). Krew pobierana jest próżniowo, tj. specjalny zestaw z igłą motylkową, lekarz nie ma bezpośredniego kontaktu z krwią. Następnie krew zostaje odwirowana w probówce laboratoryjnej, w której znajduje się specjalny żel separujący czerwone krwinki od osocza bogatopłytkowego. W ciągu 5 minut następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Osocze jest zagęszczane 2-4 krotnie, w efekcie otrzymujemy od 3-4 ml. osocza.
Do probówek, tuż przed wykonaniem zabiegu, należy dodać specjalny odczynnik, który aktywuje płytki krwi do produkcji czynników wzrostu. W taki sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe, które następnie staję się bazą do wykonania zabiegu.
REGENERIS można wstrzykiwać do skóry na różne sposoby. Z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii, bądź też liniowo, wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry. Jeden z zestawów zawiera również specjalną maskę komórkową, która znajduje zastosowanie w regeneracji skóry twarzy po zabiegach medycyny estetycznej, jak peeling, mikrodermabrazja czy laser.

W PRZYPADKU REGENERIS POBUDZAMY KOMÓRKI WŁASNEGO ORGANIZMU DO REGENERACJI. DAJEMY KOMÓRKOM NASZEJ SKÓRY SYGNAŁ DO ODNOWY I REWITALIZACJI.
Zastosowanie REGENERIS:
Podstawowe wskazania to przede wszystkim poprawa wyglądu takich miejsc, jak:
policzki
fałdy nosowo - wargowe
okolice oczu (kurze łapki, cienie), powieki
usta, podbródek, czoło
fałdy na szyi i karku
dekolt
dłonie
wypełnianie blizn po trądziku
łysienie typu męskiegoWróć do spisu treści | Wróć do menu głównego