- Dr. Dorota Szwarc-Szczubiał

Idź do spisu treści

Menu główne

Oxybrazja - peeling wodno-tlenowy
Skóra człowieka zwłaszcza na twarzy wymaga ciągłej pielęgnacji. Zewnętrzne czynniki środowiska oraz tryb życia mogą negatywnie wpływać na cerę oraz kondycję skóry człowieka. Zwłaszcza, jeśli dana osoba pracuje w ciężkich warunkach lub narażona jest na ciągłą ekspozycję na promienie słoneczne, czy nawet na promieniowanie ultrafioletowe. Dzięki nowym osiągnięciom techniki można kompleksowo dbać o skórę i odpowiednio ją oczyszczać oraz odżywiać. Działania takie mogą poprawić wygląd skóry oraz znacznie opóźnić procesy starzenia zachodzące w niej.
Jedną z nowszych metod na odmłodzenie i rewitalizację skóry jest oxybrazja, która działa na zasadzie wywoływania w skórze samoistnej rekonstrukcji ludzkiej skóry. Oxybrazja, inaczej nazywana peelingiem wodno – tlenowym lub mikrodermabrazją tlenową z solą fizjologiczną, wytwarza warunki, które sprzyjają odradzaniu się skóry odpowiednio stymulując dostarczanie wody i tlenu oraz energii. Podczas oxybrazji wykorzystywana jest energia, która usuwa zmarszczki oraz poprawia wygląd skóry.Oxybrazja – dla kogo?
Oxybrazja przeznaczona jest dla wszystkich osób, które chcą efektywnie pielęgnować skórę. Może być ona stosowana nawet przy bardzo wrażliwej skórze. Procedura jest całkowicie bezpieczna oraz bezbolesna. Mikrodermabrazja tlenowa jest szczególnie zalecana do usuwania złuszczającego się naskórka, gdyż bardzo skutecznie usuwa martwy naskórek, zaskórniki oraz zwęża pory. Oxybrazja redukuje również blizny potrądzikowe, wygładza i wyrównuje naskórek. Wpływa pozytywnie na odmłodzenie skóry, redukuje zmarszczki oraz objawy fotostarzenia. Ponadto, wyrównuje nierównomierną pigmentację skóry i poprawia elastyczność skóry. Doskonale nadaje sę również do leczenia łuszczycy, uwuwa martwy naskórek, nawilża mijesca zajęte chorobą oraz powoduje, ze skóra w tym miejscu przez długi czas nie rogowacieje tak szybko. Oxybrazja leczy też łupież I z powodzeniem można zabieg stosować na skóre głowy. Niesamowite efekty uzyskujemy przy leczeniu trądziku gdyż jak wiadomo wywołują go bakterie beztlenowe, które “potraktowane” tlenem  pod ciśnieniem szybko ulegają zniszczeniu a stan skóry trądzikowej poprawia się z dnia na dzień.

Podsumowując oxybrazja:
 leczy łuszczycę, łupież I trądzik
 redukuje zmarszczki,
 zmniejsza blizny potrądzikowe,
 odmładza skórę,
 uelastycznia skórę,
 wyrównuje koloryt skóry
Oxybrazja – głęboki peeling tlenowy przebieg zabiegu
Podczas zabiegu dana osoba leży na specjalnej leżance kosmetycznej. Twarz jej jest odpowiednio przygotowywana do zabiegu. Przeprowadzany jest peeling oczyszczający, po którym skóra jest odpowiednio tonizowana. Następnie nakładany jest żel, który mocno zwilża skórę i kosmetyczka przechodzi do wykonywania oxybrazji. Do skóry przykłada prowadnicę, która przypomina długopis, z końcówki, którego wydostaje się tlen oraz sól fizjologiczna pod ciśnieniem. Zabieg wywołuje efekt relaksujący oraz odprężający, ale przede wszystkim poprzez stymulację warstwy termicznej napręża skórę i doprowadza do redukcji zmarszczek.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego